Sorry, dit evenement is niet meer beschikbaar

200 jaar Militaire Muziek in het Koninkrijk NMM Soesterberg

In 2019 is het 200 jaar geleden dat de basis werd gelegd voor de militaire muziek van de krijgsmacht. Daarom is in het NMM een tentoonstelling over de geschiedenis van de militaire muziek te zien, getiteld: Voorwaarts marsMUZIEK!

De tentoonstelling

Op 3 december 1818 beschikte koning Willem I bij Koninklijk besluit dat elk regiment zijn eigen muziekkapel kreeg, waarmee vanaf 1 januari 1819 de Nederlandse militaire muziek een feit was. Met de bijzondere tentoonstelling Voorwaarts marsMuziek eert het NMM militaire muziek als onderdeel van de krijgsmacht. 

Aan de hand van 6 thema's doorloop je de geschiedenis van de militaire muziek en worden een aantal bijzondere elementen zoals het Groot Ceremonieel en de Taptoe nader toegelicht. 

Deze tentoonstelling komt tot stand in nauwe samenwerking met Defensie. Dankzij deze samenwerking hebben we een bijzonder muzikaal programma bij de tentoonstelling waarbij met enige regelmaat een militair muziekensemble een optreden zal verzorgen in het museum.

Wanneer

  • Tijdens schoolvakanties ook op maandag open

Prijzen

  • Reguliere toegangsprijzen